Andrej Šavli: Vrsta skozi čas

Predstavitev knjige

Vrsta skozi čas

Ob stoletnici tolminskega učiteljišča bomo v Tolminskem muzeju predstavili knjigo Andreja Šavlija Vrsta skozi čas.

V knjigi avtor, ki je tudi sam obiskoval tolminsko učiteljišče, s preglednimi biografijami predstavlja profesorje in dijake koprskega (1875–1909) in goriškega učiteljišča (1909–1915), zaposlovalnih tečajev med prvo svetovno vojno (1915–1919) ter tolminskega učiteljišča (1919–1924). Na učiteljiščih so maturirali kasnejši primorski izobraženci, ki so postali nosilci kulturnega in gospodarskega razvoja Primorske. Na njihovo usodo sta močno vplivali prva in druga svetovna vojna. Po končani drugi svetovni vojni so mnogi pomagali pri obnovi slovenskega šolstva na Primorskem.

Knjigo bodo predstavili dr. Branko Marušič, dr. Savin Jogan ter urednika Mirjana Kontestabile Rovis in Matej Muženič.

Tolminski muzej
12. novembra 2019 ob 17. uri

zaprto tudi 1.1., 1.11. in 25.12.