Spominska cerkev Sv. Duha v Javorci - "bazilika miru"

Gostovanje razstave v Stični

Javorca

Tolminski muzej se z odmevno razstavo Spominska cerkev Sv. Duha v Javorci – »bazilika miru« tokrat odpravlja na gostovanje na Dolenjsko. V Stični v tamkajšnjem Muzeju krščanstva na Slovenskem bodo razstavo odprli v sredo, 22. junija, na ogled pa bo vse do 11. septembra 2022.

Razstava Tolminskega muzeja Spominska cerkev Sv. Duha v Javorci - »bazilika miru« prikazuje izjemen sakralni spomenik z globoko sporočilnostjo, ki je še kako aktualna tudi danes. »Bazilika miru« ohranja kolektivni spomin na solidarnost in združevalno moč skupnega umetniškega ustvarjanja v času prve svetovne vojne. Od leta 2017 je nosilka prestižnega znaka evropske dediščine.

Na razstavi Tolminskega muzeja avtorica mag. Damjana Fortunat Černilogar predstavi izjemno zgodbo Spominske cerkve Sv. Duha v Javorci, njene graditelje ter arhitekturne in umetnostnozgodovinske posebnosti. Razstava je nastala leta 2016, ob stoti obletnici izgradnje »bazilike miru«, Tolminski muzej pa je z njo gostoval, tudi v Avstriji, Italiji, na Češkem in Hrvaškem.

Priporočila ob obisku muzeja
V muzeju se trudimo, da vam obisk pri nas ostane v spominu kot prijetno doživetje. Da bo za vse tudi varen, vas prosimo, da spoštujete tukaj navedena priporočila.

Od 1.7. do 31.8. poletni urnik: