Tolminski muzej z vami že 70 let

Tolminski muzej - 70 let

Tolminski muzej v različnih organizacijskih oblikah že 70 let skrbi za premično ter nesnovno dediščino Gornjega Posočja in je obenem najstarejša muzejska ustanova na Goriškem. Od leta 2000, odkar deluje pod nazivom Tolminski muzej, je posoški prostor zaznamoval s stalnimi razstavami v Tolminu, Podbrdu, na Grahovem ob Bači, Ponikvah, v Kobaridu, Breginju, Podbeli, Potokih, Krnu in Bovcu. Poskrbel je za posebno muzejsko predstavitev arheološke dediščine na Mostu na Soči ter ureditev domačije pisatelja Cirila Kosmača na Slapu ob Idrijci in rojstne hiše pesnika Simona Gregorčiča na Vrsnem. Poleg stalnih in občasnih razstav, s katerimi gostuje in se odmevno predstavlja po Sloveniji in tujini, muzej vsako leto organizira in koordinira številne kulturne dogodke.

Kljub pandemiji nadaljujemo naše delo. Spremljajte naše objave na muzejski spletni in Facebook strani ter muzejskem YouTube kanalu. Še vedno pa smo aktivni tudi na razstavnem in založniškem področju.

POSOŠKA DEDIŠČINA NA ULICI, razstava muzejskih predmetov na ulicah Bovca, Kobarida in Tolmina

PRVE POSOŠKE TOVARNE, predstavitev industrializacije Gornjega Posočja

V DEŽELICI SIMONA RUTARJA, Arheologija podkrnskega prostora

Že več kot sedemdeset let smo z vami, in tudi v času koronavirusa ni nič drugače.

Za vas smo v rubriki Izpostavljeno pripravili izbor vsebin, vezanih na kulturno bogastvo, za katerega skrbimo. Z njimi vam želimo popestriti dneve, ko je naše gibanje omejeno in ostajamo doma.

Lahko pa seveda muzej tudi obiščete, a pri tem upoštevate tukaj navedena navodila.