Stanka Golob: Četrt stoletja peščenih iluzij

06.11.2019 - 31.01.2020

Soča - jezero 2017

Na razstavi se predstavlja domača likovna ustvarjalka Stanka Golob, ki namesto s čopičem slike ustvarja s peskom. Z izostrenim čutom v naravi nabira peske različnih barv in jih nato v domačem ateljeju ustrezno pripravi. Z različnimi odtenki in granulacijami peščenih zrnc, ki jih premišljeno nanaša na podlago, ustvarja neverjetne podobe.

Pregledna razstava njenih likovnih del je zasnovana v treh tematskih sklopih, ki jih avtorica razvija vzporedno. Vsa predstavljena dela, od portretov znanih ljudi do upodobitev krajine ter abstraktnih geometričnih oblik, izžarevajo njen prefinjen občutek za material, ki ji polzi med prsti in jo obenem tesno povezuje z naravo.