Razstava društva »PESKI 1915-1917« Tolmin

19.06.2010 - 06.09.2010

Odprtje razstave

Z razstavo »Peski 1915-1917« je Tolminski muzej prvič sodeloval v projektu Poletna muzejska noč.Razstava je posvečena društvu »Peski 1915-1917«, ki je bilo ustanovljeno leta 1996 v Tolminu in združuje posameznike, ki se ljubiteljsko ukvarjajo s proučevanjem in ohranjanjem zapuščine prve svetovne vojne. Ime je dobilo po območju v krnskem pogorju, kjer so v 1. svetovni vojni potekali siloviti boji. Leta 1915 so tam postavili spomenik padlim, ki spominja na piramido in ga je društvo izbralo za svoj simbol. Dejavnost društva je ob odprtju razstave predstavil g. Ivan Božič.

Na razstavi so bili s sliko in besedo posebej predstavljeni nekateri najvidnješi projekti društva: obnova spomenika na Peskih, ureditev kaverne z oltarjem na Mrzlem vrhu, obnova vodohrama in korita na Lazu pri planini Zagrmuč, ureditev muzeja na prostem Mrzli vrh, ki sooblikuje urejeno Pot miru, Obnova osrednjega spomenika na opuščenem avstro-ogrskem vojaškem pokopališču na Mrzlem vrhu ter organizacija vsakoletne tradicionalne spominske slovesnosti na Mrzlem vrhu.

Odprtje razstave
Razglednice doline Soče

Objavi svojo spletno razglednico

zaprto tudi 1. novembra, 24., 25., 26., 30. in 31. decembra ter 1. in 2. januarja in ob sobotah in nedeljah v januarju in februarju