V deželici Simona Rutarja

Arheologija podkrnskega prostora

Motiv s situle

V Tolminskem muzeju smo pripravili novo občasno razstavo, ki jo posvečamo arheologu, geografu in zgodovinarju Simonu Rutarju (1851-1903) ob 170-letnici njegovega rojstva.

Še pred dvema desetletjema je bilo arheoloških podatkov za območje pod Krnom le za vzorec, danes pa smo priča imenitnim novim odkritjem. Razstava arheologov Timoteja Knifica, Boštjana Laharnarja, Mihe Mlinarja in Matije Turka prikazuje arheološko dediščino podkrnskega prostora: kamenodobna najdišča, bogate ostaline železnodobne poselitve in najdišča iz zgodnjega srednjega veka. Prvič so na ogled izjemne najdbe z najdišč Gradec pri Krnu in Veliki Gradec pri Drežnici.

Razstava bo na ogled od 21. decembra 2021 do 31. marca 2022.

Za ogled razstave v živo je potrebno izpolnjevati pogoj PCT.

Že več kot sedemdeset let smo z vami, in tudi v času koronavirusa ni nič drugače.

Za vas smo v rubriki Izpostavljeno pripravili izbor vsebin, vezanih na kulturno bogastvo, za katerega skrbimo. Z njimi vam želimo popestriti dneve, ko je naše gibanje omejeno in ostajamo doma.

Lahko pa seveda muzej tudi obiščete, a pri tem upoštevate tukaj navedena navodila.